Levinud ämbrisse astumised pulmapeo korraldamisel

Foto: Pexels

Pulmad on kahtlemata üks oluliseima tähtsusega päevi, mida aastate möödudes ikka ja jälle sooja südamega meenutada. Pulmapeo korralduslik pool võib aga lennutada sind lõputute valikute keerisesse, kus selle õige otsuse tegemine tundub esialgu paras pähkel. Teiste vigadest tasub õppida - alljärgnevalt levinud murekohad pulmade korraldamisel.

Pulmapeo paik ei ole kooskõlas seltskonna iseloomuga
Öeldakse, et pulmad olgu pruutpaari nägu, kuid siiski teatud otsuste langetamisel tasub arvestada ka külalistega. Peopaiga valimine on üks neist, sest loomulikult on pruutpaari sooviks, et kõik tunneksid end sel kaunil päeval hästi. Näiteks keskkonnasäästliku ning rohelise mõtlemisega tutvusringkond eelistab tõenäoliselt restorani keskkonnale maalähedast ning vabamat stiili, teised võibolla naudiksid meeleldi hoopis mõisaromantikat või sootuks pöörast teemapidu. Alati leidub kuldne kesktee - peokoha valik on üks neist, kuhu tasub enda kallist aega investeerida.

Võidujooks ajaga
Pulmapäev lendab kui linnutiivul ning mõistagi on iga hetk sellest oluline ja eriline! Ajaplaneerimine on pulmakorraldusel üks olulisemaid aspekte. Ideaalis on päevakava rahulik ja sujuv, tihtilugu aga ei planeerita tegevustele piisavalt aega ning tempo tuleb üsna kiire või vastupidiselt jääb liigselt aega üle. Üks näide on ilupiltide tegemine peale tseremooniat, kus osalevad vaid pruutpaar ja fotograaf, ülejäänud seltskond vajaks selleks ajaks aga kergemat meelelahutust. Pulmaisa oskab enda kogemuste baasil panna kindlasti paika täpse ajakava ning tegevused - usalda ja kaasa asjatundjaid!

Iga asi oma nägu ehk puudub ühtne stiil
Peokoha valik määrab suuresti ära pulmapeo stiili ja olemuse - olgu selleks siis maalähedases võtmes turismitalu, romantiline pidu mere ääres või uhke mõisapulm. Jäädes ühele stiilile kindlaks, tasub kajastada stiilile omaseid detaile läbivalt terve peokorralduse juures - alustades kutsetest kuni peokoha dekoratsioonideni välja. Stilistika juures on olulisel kohal ka pulmavärvid - olgu selleks klassikaline valge ja punase kombinatsioon, õrnad maalähedased toonid või hoopis miskit julgemat. Ühtne stiil loob terviku!

Kutsed jäävad hiljapeale
Sõltuvalt pulma iseloomust ning stiilist tasub kutsed teele saata ca 2-6 kuud enne pidupäeva, nii teavad külalised selle kuupäeva teie jaoks broneerida ning vajadusel enda plaanides muudatusi teha. Piisavalt pikk etteteatamise periood on oluline ka korraldusel - kui keegi ei saa sündmusest osa võtta, saate koheselt ümber mängida näiteks toidu- ja joogi kogused, majutuskohtade arvu jmt.

Eelarve on lõhki!
Kahtlemata soovib igaüks, et saabuv pidupäev oleks kõige meeldejäävam, erakordsem ja eredam. Enne planeerima asumist tasub aga paika panna täpne eelarve, vältimaks soovimatut olukorda, kus ühtäkki raha otsakorral ning mitmed väljaminekud alles ees. Kui kipud suurelt unistama, siis eelarve aitab sind taevalaotuselt tagasi maa peale tuua ning astuda järgmisi samme vastavalt võimalustele.  

Eelmine
Uus suitsusaun on valmis!
Järgmine
Kuidas valida seminariruumi paigutust?

Sellel postitusel on 10 vastust

AgpjmFiHYLP (AlPvtKVrBqXpDCTi, 25. september 2020)
CfnjBPUheySkH (KLYRAHNnB, 25. september 2020)
fspYacEmkLwHCeS (cdBJehAgfIYW, 7. juuli 2020)
rGQTRAFcnay (LVhIOfiHETrWmvpD, 7. juuli 2020)
LlbuYXrn (MTcUXJLIaOnQksiy, 30. mai 2020)
NvsHcoikASMGKp (DLIrFvnUhEmwbiOC, 30. mai 2020)
vbNYgpiSA (kviCuTxoInPAUzw, 20. aprill 2020)
hczraJSLlogGwnC (AqZFwkHUiRPIbmgd, 20. aprill 2020)
kyqbODRNlHp (ixmOMEKQD, 17. märts 2020)
hzsgQHBblEUmWRq (gjmPQlcaWurXSdJ, 17. märts 2020)

Lisa kommentaar

Email again: